Srpen 2012

Danke!

26. srpna 2012 v 21:35 | Daphne ♥ |  Princess herself
-Právě se mi stáhl nový díl Hart of Dixie, ale ještě se na něj nekouknu, nejdřív napíšu na blog. Až takhle moc vás mám ráda ;)

Vídeň.
Upřímně se mi tam moc nechtělo. Cena útěchy za odpadlou Normandii, to se zkousne těžko. Ještě jsem si řikala - město, co vypadá jako Praha, mám to zapotřebí? Na druhou stranu, nic lepšího nebylo, zůstat doma se mi taky nechtělo a tak jsem se vydala s rodičkami a bratříčkem vstříc hlavnímu městu Rakouska.
Nemám v povaze jet někam rovnou načuřená, takže jsem byla pozitivně naladěná, těšila jsem se na nový informace, že si budu moct odškrtnout další město. Můj přehršel energie je zbytečný vybíjet jako nasránek, jako to dělá Ondra, tak jsem radši zářila jako sluníčko už od chvíle, kdy jsme vystoupili před hotelem.
Hotel poměrně v centru města, pěknej pokojík s velkou telkou, no problem.
Proč sedět celý den na hotelu, když můžete vyběhnout do centra dění? Takže jen co jsme přijeli tak jsme vyjeli do centra metrem, který jezdí každý tři minuty a je naprosto boží. Do nejvyšší věže kostela sv. Štěpána jsem se nakonec škrábala jenom s taťkou, zbytek výpravy neměl sílu na lození sedm na sedmou schodů, byla to darda, to vám řeknum, málem jsme s taťkou oba měli infarkt :D ale za ten výhled to stálo. A potom jsme se rozhodli - jdeme do Prátru! :D což bylo jedno z nejlepších rozhodnutí tchto dní, stejně jako ty ostatní :D Prátr je boží. Taková Matějská.. ale větší Matějská!:D Svezli jsme se na historickém kole, s bráchou jsme vlezli na vodní horskou dráhu a nakonec nás naši donutili na řetízkáš, kterej se točil několik deítek metrů nad zemí :D když říkám několik DESÍTEK, tak to fakt není překlep. S Ondrou jsme se tam nahoře loučili s našimi životy :D a to vše za 5 ojro :D
V pátek byl na plánu Schonbrunn. Už z dálky jsem tušila, že to bude takový Versailles, ale zapomněla jsem, jaký pocity jsem měla ve Versailles. Když jsem dostala do ruky audioguide a ten na mě vyplivnul nespočetný informace o rodu Habsburků, moje dějepis milující srdce zaplesalo, dokonce jsem se v jednu chvíli musela zastavit a stoupnout si do rohu, protože jsem skoro brečela radostí. Znovu jsem se procházela stejnými místnostmi jako Marie-Antionetta, moje milovaná "Rakušanka" a tentokrát jsem do svého monarchistického liebedeníčku přidala novou osobu, a to kaiserin Sissi. Vybírám si divně ty idolky, což? Samozřejmě, miluju královnu Alžbětu I. i II., obdivuju královnu Viktorii i královnu matku. Jenže znáte mě. Jsem sice pseudointelektuálka, ale zbožňuju, když se o mě někdo stará, lichotí mi, jak mi to sluší atd. Takže proto jsou mi princezny tohohle typu nějak podivně blíž. Vím, Marie-Antoinetta byla rozmarná naivka, rozhazovala peníze kolem sebe a bylo jí to jedno. Ale milovala svoje děti nade vše. Nebyla hloupá. Něco z její mámy v ní utkvělo. A jako královna, když bylo všechno ještě v pořádku, mohla mít na co si ukázala, nejkrásnější šaty, boty, udávala trendy. A teď moje nová idolka, kaiserin. Mám její vypodobnění v pokoji už od minulého roku, teď jsem si na nástěnku přidala její obrázek z uherské korunovace. Byla bláznivá, byla anorektička, byla depresivní. Kdo by nebyl, když by měl nepříjemnou tchýni. Provdali jí jako mladičkou, těžko mohla vědět, jaké to bude být jednou císařovnou. Byla tak hravá a oní jí připoutali. Její dcerka zemřela ve dvou letech a jediný syn spáchal sebevraždu. Nedivím se, že utíkala pryč. Nezávidím jí její osud. Fascinuje mě. A hlavně mě fascinuje postoj Franze Josefa k ní. Její manžel jí tak moc moc moc moc miloval. To bych taky chtěla... aby mě můj muž tak moc miloval. Neměl na ní čas, bohužel. (to já nechci). Jenže co mohl dělat, jako první úředník státu :/ No, takže asi tak. Prohlížela jsem svůj skvostný obličej ve stejných zrcadlech jako ony. Takže tak.
Po prohlídce zámku jsme se vydali do Zoo. Musim říct, že se mi moc nechtělo - moje nohy bolely jak blázen, bylo vedro.. ale jedna věc mě tam táhla - PANDYYYYYYY. Opravdový pandy!!
Takže jsme šli. Zoo byla náádherná, menší než pražská, ale moc pěkňoučká ...a ty pandy... :D no, nebudu se moc rozepisovat, prostě panda je nejlepší zvíře na světě :D sedí, jí, sedí, spí, prostě super :D Mám dvě Zoo za tyhle prázdniny, jsem zoofil :D :D
Večer jsme se s našima šli projít do centra jen tak, totálně jsme se zničili - jako že nás bolely nohy :D
Sobota, to byl další den ve znamení Habsburků. Přesídlili jsme do Hofburgu, císařského sídla v centru města. Viděli jsme výstavu nádobí, to jsem myslela, že mě klepne, milion druhů porcelánu a tohle stříbrný a tohle zlatý blabla porcelán blabla :D no a potom... Sissi muzeum a prohlídka královských komnat... to mi zase vzalo dech. Už se nebudu rozepisovat, je mi jasný, že už chcete konec :D potom jsme šli do kapucínský hrobky, kde jsou všichni Habsburkové pohřbeni. Měla jsem chuť nějakou z těch rakví otevřít, abych se mrkla, jestli tam fakt jsou, ale všude byl alarm a většina těch rakví je zaletovaná, takže smůla doktore :D Byli jsme na hlavní nákupní třídě, a koupila jsem si.... kebab a colu! :D jooo děsná dietka, to koukáte co :D začnu zejtra :D
Pak jsme ještě prolezli centrum, dali jsme si kafíčko, v Bille jsem si koupila pití, na etiketě byl takovej fešnej Tyrolan, to sem tam nemohla nechat :D
Uf. Už nemůžu. Vyčerpala jsem se, protože se mi v půlce ten článek smazal, takže jsem musela znova :D

Co se týče plánů na září - nula od nuly pojde. Asi budu doučovat, ale to je tak všechno. Musim cvičit a jíst nějak normálně a hlavně zdravě, abych teda do tý velký prosincový máminý slávy zhubla. A pak zase přijde peklo na zemi, toliko škola...
Musim si ještě zajistit autoškolu, zkusit vydyndat stipendium... no sranda.
Můj manžel mi píše. Můžu bejt jen ráda, že nezapomněl na mojí existenci. :)
Zítra se uvidim s holkama, tak se těšim, proberem Aniččino Finsko a naše všemožný hubnoucí plány... no, ono na tom neni nic těžkýho - budu míň a líp jíst a budu cvičit. Tečka :)

Tak, posílám pusinku!
D.♥

South Moravia, I love you! :)

15. srpna 2012 v 19:59 | Daphne* |  Princess herself
Nemůžu si odpustit další článek z Moravy... je to tu úžasný!
Naši se letos rozšoupli, protože nám padl výlet do Normandie, takže bydlíme v krásným hotelu s bazénem (teplá voda!), s bowlingem a posilovnou... navíc máme polopenzi, takže mňamka papů každý den a navíc chodíme do restaurace i na obědy, takže přijedu jako tlustá tuková koule :D
Jsem v pokojíčku s Ondítkem, máme televizi, koupelničku, lebedíme si moc, vždycky ráno a večer naskáčem do bazénu, dneska jsme i ozkoušeli posilovnu, no, dokážete si mě představit v posilovně že jo :D tragédie. Ale aspoň trošku jsem si zacvičila, přes rok nebudu tolik žrát a s Mahulí budem chodit na aerobik, takže třeba se toho špeku zbavim :)

Už jsme viděli 4 hrady v okolí, nejvtipnější byla výstava vycpanejch psů, jedna pani tam málem hodila šavli :D byli jsme i v Rakousku na skok, na hradě Hardegg, nice :)
Zítra jedem do Znojma do akvaparku, jupí! jako bysme se koupali málo :D ale stejně se těšim, je tam tobogán a klouzačka a nějaký vířivky a tak :)
No, už se trochu stmívá a začíná být chladno, sedím tu na houpačce a sleduju všechno kolem, hrajou mi tu k tomu Over the rainbow (před chvílí to byli Eláni, něco o zanedbanym sexu, takže .. :D )
Už je mi smutno po těch mejch pražskejch obludkách :) ale než pojedem do Vídně, tak se s nima určitě uvidim, třeba stihnu i ty holky moje medicínský :)
Dneska jsme přesně v půlce prázdnin.
Co jste stihla?
Byla jsem na DM, v Ústí, rozešel se se mnou Lukáš, tragicky jsem ho přemlouvala, pak jsme byli v Krkonoších s našima, pak byl Libereček, pak jsme byli v Zoo, pak jsem tady byla s Philípkem (díky karmo, že se se mnou Lukáš rozešel :D i když to bolelo jak sviň ), viděla jsem se s Aki a s Jíťou, no a teď jsem tady, na jižní Moravě. Takže prázdniny jak se patří :)
Ještě mě čeká ta Vídeň :)

Achne máma chce, abych si s ní šla zahrát badminton :D asi na ní vyvrhnu ty těstoviny od večeře :D
Tak já se loučím, ještě přihodím nějaký fotýnky :)


Nejvíc cute fotka na celym světě, je to krásný, nyny, proč je tak daleko, jednou si ho vezmu tečka. Vždycky, když se na tu fotku koukám, tak se musim nejvíc usmívat jak měsíček na hnoji. Kdo jinej je pro mě když ne on? S kým toho mám tolik společnýho, jako úplně nejvíc? A i když toho máme spoustu společnýho, tak jsme ve spoustě věcí rozdílní, a tak to má být. My boy! :) *

Další fotýnka je s Mahulí u nás doma :)

No a dovolím si trochu narcismu, moje osoba v bazénu tady na Moravě ;)

Tak se mějte krásně :) asi vám napíšu ještě než vyrazím do Vídně, hodím sem asi víc fotek tady z Moravy ;)
Velkou pusinku!
D.*

Save water, drink champagne ;)

11. srpna 2012 v 16:16 | Daphne ♥ |  Princess herself
Ahoj děcka :)
Píšu vám na můj svátek (díky všem za gratulace :D ). Přesně před rokem jsem byla s Járou v autobuse na cestě na Šumavu. Kristovy rány, kolik se toho za ten rok zase událo! :D Nechápu. No nic, tak teď co se událo v posledních dvou týdnech -

Dala jsem Humáč!:D za 1. Takže mám průměr 1,4 a je dost pravděpodobný, že to stipendium nedostanu. Kde je spravedlnost!:D
Byli jsme v Zoo, jako každý rok. Tentokrát se naše skupinka pozměnila, nebyli s námi Ondrášek, Danny boy a Liborek, zato jsme měli Paula, Lucku, Laylu, Míšu a Markét :) whoa. Bylo přííšerný vedro, ale zvládli jsme to.. tak nějak.. rozskupinkovaně. Ale zvládli. ;) Surikaty jsme viděli, památník Tatua taky, kočky, zebry, žirafy.. všechno při starym :)
Odevzdali jsme Paula na letišti, s Philípkem jsme se v neděli příšerně opili, jenom sami dva, já vim, tragic, ale bylo to hrozně fajn :D
Taky jsem byla s Kopečkama v aquaparku. Neuvěřitelný! Dva velký tobogány, dvojskluzavka, vířivka a spoustu dalších vychytávek... to moje nadledviny zaplesaly :D (bože, Zuzano, ty si tak vtipná)
V úterý jsem se viděla s Akinkou. Díky bohu, že je to všechno zase v pořádku, to bych asi jinak nevydržela. Probraly jsme živí mrtví, GoT atd, prostě jako za starých dobrých časů, teď je to za nových dobrých časů, tzn. ještě lepší :D :)
Stihla jsem se znova vidět s mužem, seděli jsme u Vltavy a probrali jsme všechny lidi na světě, na nikom nezůstala nit suchá, nakonec ani na nás jako takovejch. Jestli se tohle pokazí, tak rezignuju na všechny chlapy a budu mít 72 koček.
Ve středu jsem se viděla s Jíťou, pořád stejně vyrovnaná a ňunítko, takže moc příjemný. Pak jsem se vydala do města za Mahulí, byla s dalšíma holkama venku a pak jsem si koupila učebnici na příští rok, English for doctors. Jestli se mi něco bude hodit, tak tahle kniha. Yaay.
Čtvrtek. NTM s bráškou a Sausvůdíky, moc fajn :) pak Hýskov s Kopečkama, Sherlock a webka * a pak poslední date s mužem. Nakonec jsem jela s ním dom, protože jsem se nechtěla vracet na Barrandov, bylo to moc nyny a o to horší je, že už je pryč. Zase. Jako každej rok :)
Začínám šetřit na Kiel. :P
Včera jsme seděly s Mahulí u řeky a filosofovaly nad životem a smrtí a taky nad tím, ja moc super bude tenhle školní rok. Nebudu mít sice muže, ten je moc daleko, ale budu mít všechny moje kamarády po kupě tady v Praze. A budu mít trochu víc času, takže je budu moct vidět kdy budu chtít. Juch!*
Dneska Mahulí odjela, snažíme se zabalit na Moravu a večer mám ještě rychlou sedánku s Markét, aby mi vylíčila novinky a abysme se ještě užily, uvidíme se až v září. Crazy!

Layla je v Anglii, Anička ve Finsku, Lucka na EYP, Mahu odjela, muž taky v Anglii, kdo je na tohle zvědavej! :D achjo.
Tak snad to na Moravě bude fajn. S bráškou a našima :)

Mějte se krásně, hvězdíci,
uvidíme se brzičko ;)
D. ♥